Bekaş İnşaat

Haberler

Bekaş'tan Haberler

Ev sahibi olmada 2023 hedefi yüzde 75 olmalı

İnşaat sektörünün, gelişen ve büyüyen Türkiye’de “2023”te kişilerin ev sahibi olma hedefini en az yüzde 75 olarak belirlemesi gerektiği kaydedildi. Konut satışlarında Avrupa birincisi, ev sahibi olma oranında ise yüzde 60’larda olan Türkiye’nin, 80-90’lı yıllara oranla ekonomisinin hızla büyümesine karşın, vatandaşlarını ev sahibi edindirmede halen Avrupa ülkelerinin özellikle de doğu bloku ülkelerinin gerisinde kaldığı belirtildi.

Şokların kısa süreli olması inşaat sektörüne yarıyor

Yoğun gündeme sahip Türkiye’de, iç ve dış şokların piyasada etkisinin kısa süreli olmasının, ülke ekonomisinin lokomotif sektörü inşaatın güçlenmesine neden olduğu bildirildi. Yaklaşık 25 yıldan beri lüks konut projeleri üreten Bekaş İnşaat AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu, Türkiye’de son 15 yılda en önemli getiriyi gayrimenkulün sağladığını kaydetti.

İNŞAAT FİRMALARI “EMEKLİLERİ” HEDEFLEMELİ

Düşük gelir grubunda olanların konut ihtiyaçlarının TOKİ tarafından karşılanması, inşaat firmalarının da orta-üst ve üst düzey konut alıcılarının taleplerine yönelmeleri 250-350 bin lira bandındaki konut açığını artırıyor.

17 AĞUSTOS, İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN MİLADI OLDU

Tam 17 yıl önce yaşanan 7.6 büyüklüğündeki 17 Ağustos depremi sonrası, Türk inşaat sektörü kendini baştan sona yeniledi. Hayata geçirilen yeni projeler, kurumsallaşan inşaat firmaları ve yasalarla çerçevelenen yönetmelikler sektörde yeni bir dönemi başlatırken, inşaat sektörü temsilcileri yeni Türkiye’nin modern dönüşümü için verilecek görevlere hazır olduklarını belirtiyor.

RUSYA İLE İYİLEŞEN İLİŞKİLER İNŞAATÇILARA İLAÇ GİBİ GELDİ

Türkiye ve Rusya arasındaki uçak krizinin aşılması sonrası iyileşmeye başlayan ilişkiler, turizmciler kadar inşaat sektörünü de oldukça sevindirdi. Sektörün önemli aktörleri, yeni dönemde hem Rusya’da iş yapan müteahhitlerin çalışmalarını artırarak devam edeceğini, hem de Rusların ülkemizdeki yatırımlarının süreceğini kaydediyor.

OHAL Ekonominin Göreceği Zararları Önler

Darbe girişiminin etkilerini azaltmak için alınan OHAL girişimi de ekonominin uzun vadede görebileceği zararları engelleyecektir. Bizler vatanımızın bütünlüğünden, devletimizin dirliğinden ekonomimizin istikrarından vazgeçmeyiz.

DARBECİLERİN İHANETİNİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ!

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi planlarını, Türk milletinin birlik olarak bozduğunun altını çizen BEKAŞ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu, “Devletimizin yanında, dirliğimizi bozanın karşısındayız... Darbecilerin bu ihanetini Türk milleti asla unutmayacak” dedi...

Ankaralı 'nın Tercihi 4+1 Oldu

Birbiri ardına inşa edilen konut projeleri yer verdikleri farklı tiplerdeki konutlarıyla, alıcıya çeşitli alternatifler sunuyor. Buna karşın özellikle büyükşehirlerde son yıllarda daha küçük konutlar inşa etme trendi yükselişe geçse de, Ankaralı konut alıcısı geniş ve ferah evden vazgeçemiyor.

KAYSERİ’DEN ULUSAL BİR MARKA DOĞUYOR

30 yıla yakın süredir inşaat sektöründe önemli başarılara imza atan BEKAŞ İnşaat, Ankara ve İstanbul’da kentsel dönüşüm projelerine imza atacak.

Ankaralı 2016 'da Bekaş 'ı Konuşacak

Bekaş İnşaat, son 5 yıl içinde Türkiye inşaat sektörü liderliğinde İstanbul’u zorlayan Ankara’da, konforu öne çıkaran sıra dışı projeleriyle çok iddialı bir başlangıca hazırlanıyor.