OHAL Ekonominin Göreceği Zararları Önler

Darbe girişiminin ilk etapta ekonomiye etkileri olumsuz oldu. Hainler tarafından tertip edilmiş olan bu girişim biz ülkesini seven vatanperver iş adamlarının, yatırımcıların bin bir emekle, çabayla, hükümetimizin istikrarlı politikalarıyla inşa ettiği ekonomik büyümemizi ve istikrarımızı kısa süreli de olsa sekteye uğrattı.

Ancak Türk ekonomisi, oyunlarla yıkılamayacak kadar güçlü. İş dünyasının dimdik ayakta durması da darbecilerin heveslerini kursaklarında bıraktı. Merkez Bankası’nın almış olduğu kararlar piyasaların istediği umut ışığını yaktı. Darbe girişiminin olumsuzluğuna ilaç gibi geldi. Faiz koridorunu tarihi bir kararla en düşük seviyeye çeken Merkez Bankası gerek reel sektöre, gerekse finans sektörüne yüksek moral verdi. Eylül ayında beklediğimiz hareketlilik öncesi konut faizlerinde düşüş beklentisi sektöre doping yapabilir.

Darbe girişiminin etkilerini azaltmak için alınan OHAL girişimi de ekonominin uzun vadede görebileceği zararları engelleyecektir. Bizler vatanımızın bütünlüğünden, devletimizin dirliğinden ekonomimizin istikrarından vazgeçmeyiz.

OHAL Ekonominin Göreceği Zararları Önler